ביוגרפיה

נועם גדל והתחנך בפריז, דימונה ובאר שבע להורים מורים וחובבי מוזיקה נלהבים.

בגיל 17 החל ללמוד גיטרה קלאסית אצל יעקב רביץ (האח של יהודית). מאוחר יותר, במהלך שירותו הצבאי, לקח שיעורי פסנתר בקונסרבטוריון ובהמשך שיעורי פיתוח קול.

בגיל 23 עבר לתל אביב והחל ללמוד לתקופה קצרה בבית הספר רימון למוזיקה.

 

ב-2002 הופיע לראשונה תחת השם 'תום לירי' עם הרכב רוק מלא במסגרת ערב 'פריצת דיסק' בחסות הד ארצי ועיריית תל אביב.

 

ב-2004, תחת השם 'נועם וצבא הישע' הקליט את אלבומו הראשון 'מתוק מדם' בהפקה עצמית שזכה לביקורות מעולות ויצא לסיבוב הופעות בכל רחבי הארץ. שירים מתוך האלבום שודרו רבות על ידי אהוד מנור ז"ל, נתן זהבי ובתוכנית של טל ואביעד.

 

בהמשך, יצא לסיבוב הופעות אקוסטי בליווי כינור, גיטרה וטמבורין המציע חומרים מקוריים בהשפעות של פולק, מוסיקה אירית ושאנוסנים צרפתיים. במהלך השנים הקליט מספר שירים ששוחררו לתחנות הרדיו. אחד מהם 'בחדר של אהובתו' היה לשיר השבוע בתחנת 88. שיר נוסף, 'הבלדה על כרישי הנדלן' הפך להמנון מחאת האוהלים המפורסמת של 2011. בעקבות הסינגל, רואיין אקוטונס לתחנות גלי צה"ל ורשת ב' ואף התארח בתוכנית 'לילה חי מאד' של אמנון פאר.

 

ב-2014 החל בהקלטות אלבומו השני בהפקתו של עופר פריאון (היוצר את המוזיקה ל'אח הגדול'). בתום קמפיין הדסטארט מוצלח במהלכו גוייסו כמעט 50,000 שקלים, השלים את האלבום 'זר דפנה לנצח'. האלבום, שיצא בפורמט דיגיטלי, דיסק ותקליט וויניל, לווה בסידרה של הופעות השקה מושקעות וגדולות בהשתתפות 8 נגנים. עמוס אורן מבקר המוזיקה הידוע שנכח באחת מההופעות פירסם לאחר מכן: "אלבום על זמני…אחד היפים בעברית שראו אור לאחרונה"…

 

בקיץ שעבר השיק אקוטונס EP חדש בהפקתם של סאבו וגורפי – "הטרילוגיה התל אביבית" הכולל ארבעה שירים חדשים (3 סינגלים + רצועת בונוס). המיני אלבום משלב בין רוק, פופ, אלקטרוני ואייטיז בעטיפה עדכנית ונוצצת.

בקיץ הקרוב יצא לאור EP נוסף הפעם בתמיכת אקו"ם, שיעסוק באירועים שהתרחשו בישראל של שנת 95' ויחשוף שירים שנכתבו לפני כמעט 30 שנה.

 

אקוטונס גר בשכונת שפירא ת"א מזה שבע שנים ומגדל שתי חתולות – צליל ונרניה.