הבסיסט של שירי מימון

הבסיסט של שירי מימון
רציתי לרכוש לעצמי גיטרת בס טובה. לאחרונה קוראים לי לנגן על בס בכל מיני הפקות או הופעות והחלטתי לטפח את הצד הזה בי, שהיה סמוי עד כה לפחות כמו התשוקה שלי להכין לימונים כבושים תוצרת בית.
בחנות הראשונה הביטו בי בעניין. "גיטרת בס אתה רוצה, מה". המוכר שלף מאי שם גיטרה מפלצתית מעוטרת באיורים של דרקונים יורקי אש. "קח את זאת, לא תצטער". הבטתי על הגיטרה בהסתייגות מסוימת. לא היה עליה שם של פירמה מוכרת ולפי האבק שהצטבר עליה, יכולתי לנחש שאין עליה קופצים רבים. הדרקונים יכלו להיות מדליקים לו הייתי ילד מחוצ'קן בן 12 שקורא בדיוק את 'אראגון' ולא גבר מסוקס שמשלם מיסים וארנונה ומתקבל בקריאה 'אדוני' כל פעם שנכנס למסעדה יוקרתית.
המוכר זיהה שהעסקה שלו מתפיידת לו בין הידיים. "בחייך, זו גיטרה למקצוענים שמבינים עניין. אומרים שאפילו הבסיסט של שירי מימון מנגן עליה".
תהיתי ביני לבין עצמי אילו כישורי בס ייחודיים צריך להפגין הבסיסט של שירי מימון אבל הנחתי שהוא כנראה מאד נחשב בתעשייה והנהנתי בנימוס.
המשכתי לחנות אחרת לכלי נגינה. שם המוכר עט עליי כמו גברבר ישראלי הרואה את גל גדות עומדת בתור של הפסטרמה במשקל בסופר.
"שמע יש לי בדיוק משהו בשבילך"! צעק בהתרגשות ודחף לי ליד גיטרה מפוקפקת בצבע ורוד מסטיק, כזו שלא הייתי מעז להראות לחבר'ה בשכונה בה גדלתי בבאר-שבע. "זו גיטרה דלוקס. אקטיבית, כפתורי נחושת, ווליום נפרד לשני המיתרים העליונים… בקיצור – לא תמצא טובה ממנה. היא עולה 2000 שקל אבל אעשה לך אותה ב 1950".
אני: "אבל אני מחפש משהו בכיוון של פנדר ג'ז וזאתי … (הצצתי על הכיתוב) מממ… ספקטור ? לא שמעתי עליהם בחיים".
המוכר: "עזוב אותך ממותגים. חובבנים רוצים פנדר. כל היום פנדר פנדר פנדר. ו-זו (מצביע), גיטרה שלוקחת בהליכה את הפנדר שלך. מקצוענים אמתיים תמיד יעדיפו ספקטור. מי לא מנגן עליה? זה שעובד עם שלמה ארצי שכחתי את השם שלו אה וכמובן, הבסיסט של שירי מימון".
אני: "דיי נו זה לא נכון! אני יודע בוודאות שהוא מנגן על גיטרה שיש עליה דרקונים שיורים אש. מממ… ממקור אמין ביותר".
המוכר הביט עלי בבוז: "אתה בוודאי מתכוון ל-L.T.D. הישנה שלו. נו, קאם און, הוא ניגן עליה בתחילת הדרך אולי, כששירי מימון היתה סתם פצ'לוחה. עכשיו הוא התקדם חביבי, תתקדם גם אתה".
לחנות האחרונה הגעתי כבר מיואש ונכלם. התחלתי להשלים עם זה שלא אמצא את מבוקשי והכאב היה קשה מנשוא. המוכר היה אדיב ומכיל ובלי הרבה חוכמות שלף מהניילונים גיטרה כסופה שנצצה באור יקרות. "היא עולה 20,000 אלף שקל אבל היא תתאים לך לכל החיים", אמר בענייניות. "אם תרצה אפרוס לך לתשלומים".
אני (מחרחר משהו לא ברור מהפה).
המוכר באמפטיה: "אני יודע שזו חתיכת הוצאה אבל לקחת את הטוב ביותר. וחוצמזה, אם הבסיסט של שירי מימון בכבודו ובעצמו מעדיף לנגן על כזו בהפקות שלו, אתה יכול לישון בשקט".